قالب وبلاگ

مطهرونی ها بشتابید
بودن دردنیای واقعی فردا؛ یعنی تسلط برجهان مجازی امروز به شرط آنکه واقعی بمانیم 
لینک دوستان
احترام به بزرگترها، ترحم بر کوچکترها ( هدیه ی روز یازدهم )

* و وقّروا کبارکم و ارحموا صغارکم و صلوا ارحامکم،

بزرگان خویش را محترم بشمارید وبه کوچکترها رحمت و عطوفت داشته باشید و با خویشاوندان خود مرتبط باشید.

 

 

 

دانلود کلیپ احترام به پدر از اینجا یا اینجا

دوستاناین کلیپ رو ببینید و حس خودتان را از تماشای آن برایمان بنویسید


در سیره و سنت معلمان و پیشوایان بشریت، حسن سلوک و معاشرت از برجسته ترین صفات آنها بوده است. چه کسی است که پیامبر مکرم اسلام را توصیف کند و صفت تواضع و احترام او را به بزرگترها ومهربانی او را به کوچکترها ذکر نکند؟ و نگوید در اظهار احترام و یلام بر همگان پیشی می گرفت؟ و زودتر بر کودکان سلام می نمود وتوجه بسیار به آنها داشت تا حدی که مادری را که کودکش در آغوش پیامبر بول کرده و لباس ایشان را مُلَوَّث نموده مخاطب قرار می دهد که: کودکت نهیب نزن، لباس من با آب پاک خواهد شد، اما اثری را که بر روان کودکت از تندی گذارده ای زائل نمی شود.

با تأسی به چنین پیامبری است که تربیت یافتگان مکتبش همچون امام خمینی وقتی کودکان در مجلس به بازی مشغولند می گوید به خاطر پذیرایی و بر زمین نریختن چای مانع بازی آنها نشوید بلکه چای را از سر راه آنها بردارید و نسبت به طلبه هایی که درسخوان بودند تواضع عجیبی داشتند و هر وقت طلبه، روضه خوان یا مداح اهل بیت علیهم السلام را می دیدند تمام قد، بلند می شدند و هر گاه یکی از این افراد می خواست از نزد ایشان برود او را بدرقه می کردند و سرانجام هم با اصرار مهمان باز کی گشتندو وقتی می شنیدند در منزل ایشان به یکی از علماء دینی توهین شده یا غیبت صئرت گرفته است از شدت ناراحتی بل کرده مریض شدند.

امام با همه افراد خانواده گرم و مهربان بودند، به همه اولادشان به یک نظر نگاه می کردند و به یک اندازه محبت می نمودند؛ بطوری که بعد از این همه سال فرزندان ایشان می گویند ما هنوز متوجه نشدیم امام کدام فرزندشان را بیشتر دوست داشتند.

چگونه می توانیم به بزرگانی که با آنها سر و کار داریم بیش از پیش احترام بگذاریم؟

در ارتباط با کوچکترها چه کاری از دستمان بر می آید؟

کدامیک از ارتباطات خویش را لازم است اصلاح کنیم؟

 

توصیه های عملی

 

1. نسبت به هر یک از افراد در این زمینه برنامه ریزی کردن ( توجه به ابعاد خانوادگی، اجتماعی و .... با توجه به شخصیت و خصوصیات روحی افراد).

2. دعا در کسب روحی لطیف و رئوف جهت ارتباطی سالم، با خلق، به نحو مناسب، در این ماه.

3. شناخت حقوق افراد با مطالعه و جدیّت در رعایت حال آنها.

 

[ یکشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸٩ ] [ ٥:٥۱ ‎ب.ظ ] [ sifalaw ]

[ نظرات () ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چرا دلم نکند تب؟ زمان زمان عجیبی ست! نفس نمانده به کامم، هوا هوای غریبی ست! چه رسم عاشقی است این انتظار مجازی! تعارفات زبانی ، حسابهای ریاضی! چرا دلم نزند لک؟ عشقها که دروغین ، دشنه اند و تفنگند! آدمان نه آدم ، دوستان نه تب دار! مشق های نه مشتاق ، قلب ها همه بیمار چرا دلم نکند تب؟ بیا دلم تنگ است... بیا دلم تنگ است...
RSS Feed

قالب وبلاگ

گالری عکس
دریافت همین آهنگ
free counters
مطهرون
كد لوگوي ما
وب سايت ختم قرآن مجيد
وب سايت ختم صلوات بانك اهداكنندگان غير خويشاوند Display Pagerank
sifalaw:مدیر