قالب وبلاگ

مطهرونی ها بشتابید
بودن دردنیای واقعی فردا؛ یعنی تسلط برجهان مجازی امروز به شرط آنکه واقعی بمانیم 
لینک دوستان

به یاد آرزوهایم

سکوتی می کنم

بالاتر از فریاد.....

گریهگریهگریهگریه

 

[ چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ ] [ sifalaw ]

آکواژیمناستیک از دیرباز در تمام کشورهای پیشرفته مورد توجه و استقبال قرار داشته و نتایج خوبی را به همراه داشته است.

آکواژیمناستیک بخشی از مامایی غیر زایشگاهی است که به صورت تخصصی، زنان باردار تا زمان زایمان خود توسط ماما با آموزشهای ویژه، همچون نرمشهای استاندارد در آب گرم و تکنیکهای تنفسی آن را فرا می گیرند. همچنین آکواژیمناستیک نیازی به شنا کردن ندارد و بهترین ورزش دوران بارداری  است زیرا مادر در آب احساس سبکی می کند و فشار و کشش کمتری به بدنش وارد می شود. از این رو امکانات بهره‌گیری از این شیوه می‌تواند نگرانیها و ترسهای دوران بارداری را برطرف کرده و به زایمان طبیعی بدون درد کمک کند. آکواژیمناستیک می‌تواند دوران بارداری را برای زنان به دورانی عاری از اضطراب و نگرانی تبدیل کند.

اغلب زنانی که در طی دوران بارداری از آکواژیمناستیک بهره می برند، علاوه بر این که عملکرد قلب و ریه آنان بهبود می یابد، از آمادگی جسمانی بهتری نیز برخوردار می شوند و زایمانی خوشایند، آسان و طبیعی خواهند داشت و با خاطره ای خوش، تولد نوزاد خود را جشن می گیرند.

[ سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۳:٠٦ ‎ب.ظ ] [ Doctor114 ]

این روزها به دلیل تحولات مصر نام قبطی و قبطیان را در اخبار می شنویم که دانستن دست کم چند سطر درباره آنها خالی از لطف نیست.

به نوشته سایت ویکیپدیا قبطیان مردمانی از تیره آفریقایی-آسیایی هستند که بومی مصر‌اند و زبان و فرهنگ پرباری داشته‌اند. بازماندگان کنونی قبطی ها  امروزه گروه کوچکی را تشکیل می دهند که دیگر به زبان قبطی تکلم نمی‌کنند. قبطی‌ها 10 درصد جمعیت مصر را تشکیل می‌دهند.
همچنین عماد حسین اصفهانی، در قصص الانبیاء، ص 515 – 521. می نویسد قبطیها مسیحی هستند. دین بیشتر آنها اُرتدکس قِبطی است. در قرن 19 میلادی برخی از آنان مسیحی کاتولیک شدند.

"قبطیان" بر مسیحیان مصر که آبا و اجداشان در مصر بودند و در آنجا نشو و نما کردند اطلاق می شود. آنها از نسل قبط بن حام بن نوح می باشند و از جزیره العرب به مصر هجرت کرده اند. لفظ "قبطیه" لغت مصری باستان است و امروزه گروهی که با نام قبطیان نامیده می شوند از مسیحیان هستند. اما در زمان حضرت موسی(ع) گروه قبطی در مقابل بنی اسرائیل بودند و به حضرت موسی ایمان نیاوردند

[ سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱:۱٤ ‎ب.ظ ] [ Doctor114 ]
یادم باشد حرفی نزنم که به کسی بر بخورد
نگاهی نکنم که دل کسی بلرزد
 
خطی ننویسم که آزار دهد کسی را...
یادم باشد که روز و روزگار خوش است
 
وتنها دل ما دل نیست...
یادم باشد جواب کین را ...

ادامه مطلب
[ یکشنبه ۳ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ] [ sifalaw ]

 

 

پیش گویی عجیب شهید اندرزگو

در حال ساخت یک سری مستند سیاسی هستیم. تا به حال ۱۶ قسمت تولید شده؛ دیروز رفتیم خانه ی شهید  سیدعلی اندرزگو برای مصاحبه با همسرش. اندرزگو از آن شخصیتهای پیچیده ای بوده که خیلی ها جذبش شده اند. مصاحبه ی عجیبی شد. وسط مصاحبه چند بار گریه کردیم. همسر شهید خودش یک شهید زنده است. فکر کنید که تا چند ماه بعد از شهادت همسرش در زندان اوین تحت شکنجه ی ساواک بوده، آنهم در ۲۵ سالگی!

مصاحبه که تمام شد به تیم تصویربرداری اشاره کردم که دوربین ها را خاموش نکنند، من وارد گفتگوی غیر رسمی شدم تا نگفته ها را بشنوم و چیزهایی شنیدم که برایم خیلی عجیب بود.

یکی از خاطرات همسر شهید که خیلی عجیب بود ازاین قرار است؛ همسر شهید:
چند ماه قبل از شهادتش در خانه نشسته بودیم. سید علی یک ذغال گداخته را از روی قلیان برداشت و کف دستش گرفت. من شگفت زده پرسیدم سید دستت نمی سوزد؟ سید لبخندی زد و گفت: «این که هیچ، بدن من به آتش جهنم هم حرام است. بعد سید علی گفت بزودی پهلوی می رود و انقلاب پیروز خواهد شد. دو سال بعد از پیروزی شخصی رئیس جمهور خواهد شد که نامش «سید علی» است. از آنروز به بعد منتظر ظهور حضرت ولی عصر عج باشید.» بعد گفت دینداری در آن دوران مثل نگه داشتن این ذغال گداخته در دست است. همسر شهید گفت من پرسیدم: سیدعلی! منظورتان این است که خودتان رئیس جمهور می شوید؟ سید پاسخ داد خیر، من آن روز نیستم.

بعد ذغال را آرام برگرداند و روی قلیان گذاشت… همسر شهید گفت: دست از سیدعلی نکشید.

 

 

منبع: yaminpour.ir

[ شنبه ٢ شهریور ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ ] [ Doctor114 ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چرا دلم نکند تب؟ زمان زمان عجیبی ست! نفس نمانده به کامم، هوا هوای غریبی ست! چه رسم عاشقی است این انتظار مجازی! تعارفات زبانی ، حسابهای ریاضی! چرا دلم نزند لک؟ عشقها که دروغین ، دشنه اند و تفنگند! آدمان نه آدم ، دوستان نه تب دار! مشق های نه مشتاق ، قلب ها همه بیمار چرا دلم نکند تب؟ بیا دلم تنگ است... بیا دلم تنگ است...
RSS Feed

قالب وبلاگ

گالری عکس
دریافت همین آهنگ
free counters
مطهرون
كد لوگوي ما
وب سايت ختم قرآن مجيد
وب سايت ختم صلوات بانك اهداكنندگان غير خويشاوند Display Pagerank
sifalaw:مدیر